Film korporacyjny to materiał reklamowy służący do  komunikacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej, to jedno z najlepiej działających narzędzi public relations. Niewątpliwie jest  najefektowniejszą wizytówką firmy. Buduje prestiż wśród pracowników, a także potencjalnych klientów.

Realizacja filmu korporacyjnego to nic innego jak stworzenie portretu firmy, który buduje wizerunek. Firma w ciekawy sposób może zaprezentować swoje osiągnięcia, zakres działalności, wizje, wartości, czy plany na przyszłość. Czas i pieniądze zainwestowane w stworzenie filmu korporacyjnego na pewno nie pójdą na marne, choćby ze względu na fakt, iż oglądalność wideo w sieci ciągle wzrasta.

Jak podaje dziennik The Guardian w 2017 roku filmy video stanowiły będą 69% całego ruchu internetowego konsumenta . W najbliższych latach oglądalność video zwiększy się trzykrotnie. Przeglądając statystyki związane ze wzrostem oglądalności wideo, ciężko jest znaleźć wskaźnik, który nie sugeruje szybkiego wzrostu.  Film jest przyszłością content marketingu. Badania pokazują, że  ponad połowa firm już wykorzystuje wideo, a 64% marketerów spodziewa się, że wideo zdominuje ich strategie w najbliższej przyszłości (The Guardian). Jeśli chodzi o potencjalny zasięg, film nie ma sobie równych. W epoce społeczeństwa informacyjnego, dla małych firm ważne jest, aby oferować treści, które są łatwe w zrozumieniu. Właściciele firm coraz chętniej angażują się w to, co może wspomóc wzrost sprzedaży. W ostatnich latach, wideo wydaje się jednym ze sposobów, który jest najskuteczniejszy, ale też ma przed sobą najszersze horyzonty. Firm korporacyjny może być zatem  narzędziem przydatnym i wzbudzającym zaufanie. Wideo tworzy relację między klientem a sprzedawcą.

Aegon Film korporacyjny from Michał Gmitruk Production on Vimeo.

Realizując film korporacyjny, należy przede wszystkim pamiętać o przedstawieniu firmy jak najlepiej, pokazując najlepsze osiągnięcia, to z czego firma jest dumna. Jak każda dobra produkcja filmowa, film korporacyjny powinien opierać się na oryginalnym scenariuszu. „Największym błędem jest nagrać kilkunastominutowy wywiad w sali konferencyjnej z prezesem. To nudne, a nudne mówi bardzo niewiele, twierdzi Reece Deville, założyciel Deville Film (The Guardian).  Wideo korporacyjne jest doskonałym sposobem na budowanie zaufania klienta. W kilka minut rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na pytania i stworzy niewidzialną nić relacji, która być może wywoła chęć skorzystania z usług firmy.

Właściciele firm  muszą zdecydować , czy wideo mogą wykonać  sami czy  być może  lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów.  Nawet niewielki dom produkcyjny może sprawić,  że filmowa wizytówka firmy będzie prawdziwym dziełem sztuki. Zdarza się, że firmy wykorzystują film korporacyjny nawet kilka lat. Nie tylko w Internecie. Służy on także do dystrybucji w komunikacji wewnętrznej, lub jest prezentowany na eventach, targach, a nawet spotkaniach biznesowych.  Dobrze zrealizowany materiał u potencjalnych klientów wzbudzi podziw i chęć większego zaangażowania się w relację firma – klient.