Recenzja książki „Reżyseria Filmu reklamowego”

Wydawać by się mogło, że nie istnieje książka, która umiejętnie połączyłaby wiedzę dla specjalistów wszystkich pionów pracujących przy realizacji filmu reklamowego. Wszyscy ci, którzy z chęcią sięgają po tego typu podręczniki, będą mile zaskoczeni, bowiem książka „Reżyseria Filmu Reklamowego” jest prawdopodobnie jedną z najlepszych książek łączących ze sobą tak wiele elementów. Czytelnika dosłownie oprowadzi po procesie produkcji filmu reklamowego.

Jak wyczarować brief

Rozważania na temat produkcji filmu reklamowego zaczniemy zaskakująco, bo od podstaw, czyli relacji klient – dom produkcyjny. Elementem, który powinien otworzyć dobrze funkcjonującą kampanię reklamową, jest brief.

Film korporacyjny

Film korporacyjny to materiał reklamowy służący do komunikacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej, to jedno z najlepiej działających narzędzi public relations. Niewątpliwie jest najefektowniejszą wizytówką firmy. Buduje prestiż wśród pracowników, a także potencjalnych klientów.

Dlaczego blog?

Pomysł powstania tego bloga, zrodził się na bazie obserwacji zmagań, z którymi na co dzień spotykają się prowcy, copywriterzy, accounci oraz nasi pozostali klienci. Film reklamowy, tylko z pozoru jest materią łatwą. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia, postaramy się w przejrzysty sposób odpowiedzieć Państwu z czym wiąże się rzemiosło, z  którym na codzień się zmagamy. Czyli produkcja filmu reklamowego i nie tylko.